KONST / Litografier / Färglitografier 15893420
nr 1589 3420
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografier, 2 st, Signerad, numrerad 406/460. Färglitografi, daterad bildmått: 22x33 cm, yttermått inklusive ram: 35x45 cm
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
måndag 8 januari 2024
kl 18:52:48
100 kr
150 kr
200 kr
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren